Etap kręcenia zdjęć do filmu już za nami!

Zakończono etap kręcenia zdjęć do filmu dokumentalnego o roboczym tytule „FILM O LEŚMIANIE”. Będzie to poetycki dokument, czas trwania 50 minut. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Natasza Ziółkowska-Kurczuk. Autorem zdjęć jest Tomasz Michałowski, współpracujący z AurumFILM, firmą która zrealizowała ubiegłoroczną „Ostatnią rodzinę” Złote Lwy w Gdańsku z Andrzejem Sewerynem w roli Z.Beksińskiego. Montażystą i tym razem także producentem wykonawczym filmu jest Tadeusz Sosnowski.

W filmie wystąpią między innymi Adam W.Kulik, Dariusz Pachocki, Jerzy Tyburski, Adam Gąsianowski, Jakub Żygawski, Henryk Szkutnik, Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego film kręcono w gmachu Akademii Zamojskiej, Archiwum Państwowym w Zamościu, Sądzie Okręgowym, Muzeum Zamojskim, Zamojskim Ogrodzie Zoologicznym, w „Szkole Życia”, kawiarni Galicya-Cafe, w Domu Centralnym w mieszkaniu Bolesława Leśmiana, w Izbie pamięci Leśmiana w Iłży, Domu Sunderlandów i w „malinowym chruśniaku”.

W filmie wystąpią również Mistrzowskie pary taneczne ze Szkoła Tańca M. & J. Myka, w filmie zagra również roztoczańska „ŁĄKA”

Możemy również zdradzić że GŁOS LEŚMIANA PODŁOŻY ZNAKOMITY POLSKI AKTOR.

Ekipa Realizacyjna

Scenariusz i reżyseria – Natasza Ziółkowska-Kurczuk

Zdjęcia – Tomasz Michałowski

Realizacja dźwięku – Włodzimierz Surdacki

Montaż – Tadeusz Sosnowski

 

fot. Tadeusz Sosnowski