Zostań współtwórcą filmu o Bolesławie Leśmianie

Władze Zamościa na powstanie filmu przyznały dotację. Powstanie SCENARIUSZA wsparło materialnie „Stowarzyszenie Autorów ZAiKS”. Otrzymaliśmy już pomoc od kilku życzliwych osób, które poniosły koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia ekipy filmowej. Zdjęcia do filmu zostały już zakończone. Autorzy filmu wykonali już sporo pracy, jednak dużo wciąż jest do zrobienia.

Chodzi  szczególnie o:

  • dokończenie montażu,
  • skomponowanie i wykonanie muzyki do filmu,
  • korekcję dźwięku oraz udźwiękowienie filmu,
  • aktorską interpretację tekstów Bolesława Leśmiana (wiersze, pisma, listy),
  • kolorkorekcję całego filmu,
  • projekty animacji,
  • realizację animacji komputerowych,
  • tłumaczenie.

Animacje do filmu zaprojektuje artystka z Zamościa, Magdalena Filipska, która zaprojektowała tematyczną leśmianowską księgarnię „Szkoła Życia” w Zamościu, a także wykonała instalacje w przestrzeni miasta. Te działania postprodukcjyjne będą niezwykle istotne dla walorów artystycznych filmu i poziomu jego wykonania. Chcielibyśmy też, żeby poezja Leśmiana uzyskała godną oprawę, a przede wszystkim, żeby odrzeć ją z banalnej ilustracji muzycznej w postaci muzyki ludowej lub klasycznej.

Zależy nam by praca włożona w zdjęcia była poparta profesjonalną postprodukcją. Bez Waszego wsparcia nie będziemy mogli pozwolić sobie na zrealizowanie naszej wizji w pełni.

Wiemy jednocześnie, że ci, którzy wesprą nasz film, będą mu kibicować, a to bardzo mobilizuje do dalszej pracy.

Kilka słów o nas…

Stowarzyszenie „TOWARZYSTWO LEŚMIANOWSKIE” zostało zarejestrowane w 2007 roku pod numerem KRS 0000274565. Statutowym celem działalności stowarzyszenia jest propagowanie kultury wysokiej, propagowanie twórczości Bolesława Leśmiana, wspieranie inicjatyw społecznych o charakterze kulturalnym i edukacyjnym, integracja społeczności zamojskiej, pielęgnowanie i popularyzacja tradycji regionu zamojskiego, popieranie działalności intelektualnej na rzecz regionu, ochrona zabytków kultury umysłowej i materialnej.

SŁAWOMIR BARTNIK – prezes stowarzyszenia, z wykształcenia chemik, przez 25 lat prowadził księgarnię im. B. Leśmiana.

ADAM W.KULIK – jest polonistą, dziennikarzem, podróżnikiem, filmowcem który ma w dorobku ponad 350 filmów dokumentalnych, jest pisarzem, autorem między innymi książki „Leśmian, Leśmian” (Słowo/Obraz/Terytoria 2008).

Stowarzyszenie “Towarzystwo Leśmianowskie”
22-400 Zamość, ul.Partyzantów 13
KRS: 0000274565
Regon: 060220344
NIP: 922-288-65-00
Numer rachunku bankowego: PeKaO SA: 30 1240 2005 1111 0010 3340 1019

Jeśli chcesz mieć swoją cegiełkę w powstającym filmie o Bolesławie Leśmianie wesprzyj ten projekt!

Sam zdecyduj jaką kwotę możesz przeznaczyć. Jesteśmy wdzięczni za każde otrzymane wsparcie.

Chcemy docenić współtwórców filmu dlatego przygotowaliśmy nagrody. Odezwij się do nas żebyśmy mogli przekazać nagrodę również Tobie – kontakt@filmolesmianie.pl