Reżyserem i scenarzystą filmu jest Natasza Ziółkowska-Kurczuk. Autorem zdjęć jest Tomasz Michałowski, współpracujący z AurumFILM. Montażystą i tym razem także producentem wykonawczym filmu jest Tadeusz Sosnowski.

W filmie wystąpią między innymi Adam W.Kulik, Dariusz Pachocki, Jerzy Tyburski, Adam Gąsianowski, Jakub Żygawski, Henryk Szkutnik, Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego.

Wystąpią także Mistrzowskie pary taneczne ze Szkoła Tańca M. & J. Myka, zagra również roztoczańska „ŁĄKA”

Możemy też zdradzić że W ROLI LEŚMIANA WYSTĄPI ZNAKOMITY POLSKI AKTOR.

Film kręcono w gmachu Akademii Zamojskiej, Archiwum Państwowym w Zamościu, Sądzie Okręgowym, Muzeum Zamojskim, Zamojskim Ogrodzie Zoologicznym, w „Szkole Życia”, kawiarni Galicya-Cafe, w Domu Centralnym w mieszkaniu Bolesława Leśmiana, w Izbie pamięci Leśmiana w Iłży, Domu Sunderlandów i w „malinowym chruśniaku”.

Towarzystwo Leśmianowskie ma już podpisaną umowę z Miastem Zamość na dotację w wysokości 20 tysięcy złotych. Zostanie ona jednak zgodnie z umową wypłacona dopiero po realizacji filmu. – tłumaczy prezes Towarzystwa Leśmianowskiego.

Powstanie SCENARIUSZA wsparło materialnie „Stowarzyszenie Autorów ZAiKS”. Otrzymaliśmy już pomoc od kilku bardzo życzliwych osób, które poniosły koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia ekipy filmowej. W tej chwili nasza mała profesjonalna ekipa realizacyjna pracuje entuzjastycznie, NA KREDYT!

Autorzy filmu wykonali już sporo pracy, jednak dużo wciąż jest do zrobienia. Chodzi o projekty animacji, realizację animacji komputerowych, oprawę plastyczną, skomponowanie i wykonanie muzyki do filmu, tłumaczenia, opłacenie wypożyczonego sprzętu, gaża znakomitego zawodowego aktora. Na to zabraknie nam funduszy. Potrzebujemy więc wsparcia w realizacji projektu!

Szczegóły już wkrótce.